top of page
Deck_kompozit_ (35).jpeg

Pergola Nedir?

 

PERGOLA  Nedir?

 

Latince “pergule” kelimesinden gelen ve İtalyanca pergola olarak bilinen, kelime, saçak anlamını taşımaktadır. Evlerin ve dükkanların ön cephesinde, yatay bükümlü küçük çatı şeklinde tente ile kapatılmış alanlara pergola  denir.

Bu kapatma işlemleri açık alanlar ve cafe, bahçe gibi alanlara da uygulanmaktadır. Asıl amacı güneşten korumak olan sistemler, mevcut teknoloji ile, yağmurdan da koruyacak şekle kavuşmuştur.

Pergola sistemleri, yürüyüş yollarına da uygulanmakta bundan dolayı da, belediyeler tarafından da yürüyüş yollarında tercih edilmektedir.

Pergola sistemlerin genelde ahşap versiyonları vardır. Ama günümüzde, deck kompozit ürünler ahşabın yerine geçerek, hem maliyet hem de, kullanılabilirlik seviyesinden dolayı, tercih edilmektedir.

Pergola Sisteminizi camekanlı veya açılır kapanır tente yöntemi ile bahçenizi veya teraslarınızı kış bahçesine dönüştürüp, keyifli anlar yaşayabilmek için Pergola Tente denilen sistemleri tercih edebilirsiniz.

PERGOLA  Malzemesi Seçimi Nasıl Olmalı?

Bütün iş kollarında, malzeme seçimi çok önemli olduğu gibi Pergola sistemlerinde de malzeme seçimi çok önemlidir. Kulanılacak olan malzemenin yapısı ve cinsi, Kurulacak olan Pergola sisteminin ömrünü belirler.

PERGOLA  Fiyatı Nedir?

Pergola Sistemlerini fiyatlandırırken, birçok kriter devreye girmektedir. En önemli belirleyici kalem, malzeme seçimidir ardından yapılacak olan projenin uygulanabilirliği gibi durumlar da ana kriterlerdendir.  İletişim bölümünden Pergola Sistemlerine Ait fiyat teklifi alabilirsiniz.

pergola_nedir.jpg
bottom of page